Archiwum - Aktualności

20 czerwca 2013 22:46

WZRUSZAJĄCE PODZIĘKOWANIE

W marcu i kwietniu w gminie Trzcianka odbyła się akcja charytatywna mająca na celu zebranie pieniędzy na przenośny koncentrator tlenu dla Rafała Siemińskiego mieszkańca Trzcianki. Do tej akcji czynnie włączyły się wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej. Ich wysiłki, praca, stanowiły cegiełkę w tej szczytnej akcji. Dziewczęta przygotowały przedstawienie teatralne dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej z Białej, sprzedawały własnoręcznie wykonane na zajęciach z rękodzieła przedmioty, pomagały w organizacji finału akcji charytatywnej w Hali Widowiskowo-Sportowej w Trzcince.
Podjęte działania przyniosły oczekiwany efekt - Rafał Siemiński teraz dzięki przenośnemu koncentratorowi tlenu mógł między innymi w dniu 17 czerwca, przyjechać do Ośrodka i osobiście podziękować wychowankom za okazałą pomoc. Pan Rafał podczas spotkania opowiadał o sobie, swoich pasjach i marzeniach. Dziewczęta specjalnie na tę okazję przygotowały krótki program artystyczny. Była poezja i piosenka.
Konkluzją tego spotkania było jedno ze zdań wypowiedzianych przez Rafała Siemińskiego, które może być hasłem przewodnim dla wychowanek MOS „... należy sobie stawiać małe cele i mimo przeszkód je realizować. Zawsze należy pamiętać, że ten cel jest mój”.
Spotkanie dla wychowanek Ośrodka było bardzo istotne. Poprzez osobiste podziękowanie Rafał Siemiński dał wyraz szacunku dla pracy i wysiłku dziewcząt. A każde docenienie dziewcząt pozwala wierzyć im, że podejmowanie działań, codzienna ciężka praca ma sens.

Przeczytano: 2661 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: