Archiwum - Aktualności

20 czerwca 2013 22:39

PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH W MOS BIAŁA

14 czerwca w naszym gimnazjum odbył się „Dzień Projektu”- dzień w którym w Ośrodku zaprezentowane zostały, po raz kolejny efekty pracy w ramach projektów edukacyjnych realizowanych w bieżącym roku szkolnym. Każda z grup - a w tym roku było ich osiem - jeszcze jesienią ubiegłego roku zdecydowała, jakim zagadnieniem zajmie się przez kolejne tygodnie. Zakres tematów okazał się szeroki i obejmował rozmaite dziedziny życia: statystyka, geometria przestrzenna, kuchnia brytyjska, genetyka, to tylko niektóre z nich. Niemałą ciekawość wzbudzały przygotowane przez uczennice rekwizyty takie jak: wielki model DNA wykonany na potrzeby projektu „Zmienność wśród ludzi” czy też bryły, których własności przedstawiano w prezentacji zatytułowanej: „Jaką własności posiadają bryły Platona?”.
Kolejna prezentacja udowodniła, że najbardziej wybrednych turystów, intelektualistów, badaczy i historyków, spragnionych wiedzy studentów, ale też i wyzwolonych uczestników parad miłości przyciąga ”Berlin- miasto tętniące życiem”.
Jedną z prezentacji uświetniła aromatyczna kawa i czekoladowe brownie powstałe w ramach projektów: „Kawa- inspirujące ziarenko” i „Kuchnia Brytyjska od kuchni”.
W ramach przypomnienia projekty „Wielkanoc- tradycyjnie czy nowocześnie? i „Śladami przez rok łemkowski” zaprezentowane zostały już wcześniej. Efekty pracy w ramach pierwszego projektu mogliśmy zobaczyć 26 marca podczas Spotkania Wielkanocnego zorganizowanego w Ośrodku, na którym serwowano wielkanocne specjały. Drugi z kolei za sprawą Gimnazjum nr 2 w Trzciance, stał się międzyszkolnym projektem edukacyjnym.
Wszystkie prezentacje zbliżyły widzom tematykę poszczególnych projektów, pokazały, że do wiedzy i umiejętności można dochodzić różnymi drogami i w bardzo atrakcyjny sposób przekazywać je innym. Realizatorki projektów stanęły na wysokości zadania, ponieważ wszystkie prezentacje były ciekawe i profesjonalnie przygotowane. Opiekunami tegorocznych przedsięwzięć były panie: Marzena Poznańska, Ewa Koc-Czarnecka, Monika Marciniak, Katarzyna Gallas-Bąk, Iwona Krasowska, Izabela Szymańska, Hanna Sotek, Anna Sawicka i Barbara Kaczmarek.

Przeczytano: 2591 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: