Archiwum - Aktualności

02 czerwca 2013 11:52

Teatr objazdowy wychowanek MOS w Białej

„Czerwony kapturek” to jedna z bardziej znanych i lubianych bajek. Jej autorem jest Charles Perrau. Motyw dziewczynki w czerwonej czapeczce jest znany już od XVII wieku. Wiele było więc przeróbek i wersji tej bajki.
Wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej, które biorą udział w zajęciach teatralnych postanowiły pokazać swoją wersję najmłodszym mieszkańcom naszej gminy. Swoje umiejętności zaprezentowały uczniom szkół podstawowych w Białej i Łomnicy. Przedstawienie było pokazane również w Przedszkolu numer 3 w Trzciance a to jeszcze nie koniec turne. Zdaniem nauczycieli taka forma pokazywania dzieciom znanych bajek jest bardzo korzystna, bo pozwala na rozwinięcie wyobraźni i wrażliwości u dzieci. Natomiast dla wychowanek Ośrodka wcielenie się w postać Czerwonego Kapturka, Babci czy Złego Wilka to okazja do zaprezentowanie swoich umiejętność i zdolności a przede wszystkim znalezienie się przez chwilę w innym baśniowym świecie.
Dodatkowo praca nad przedstawieniem pozwala wychowankom opanować techniki pamięciowego uczenia się tekstu, ćwiczyć dykcję, ruch sceniczny. Gdy zbierają oklaski za występ znacznie podnosi się ich poczucie własnej wartości, a to skutkuje większym zapałem do dalszej pracy nad sobą. Połączenie pracy, rozrywki i edukacji przynosi ogromne korzyści zarówno dla dzieci, które oglądają przedstawienie przygotowane przez wychowanki MOS w Białej, jak i dla samych aktorek.
Teraz dziewczęta przygotowują kolejny spektakl, tym razem dla młodzieży.

 

Przeczytano: 2197 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: