Archiwum - Aktualności

18 kwietnia 2017 10:40

Gra z „Teleekspress-u”

W jednym z wydań Teleexpressu emitowanego codziennie w TVP 1 wychowanki naszego ośrodka dowiedziały się o możliwości zwiedzenia gminy wiejskiej Wałcz w formie gry planszowej typu „chińczyk”. Postanowiliśmy zatem przygotować i zorganizować w naszym ośrodku Turniej Chińczyka o Puchar Wójta Gminy Wałcz.

Nawiązaliśmy również w tym celu współpracę z wójtem gminy Wałcz Janem Matuszewskim, który ufundował nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodniczek.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Łącznie chęć wzięcia udziału w zmaganiach wykazały 32 osoby. Rozgrywki odbyły się w trzech etapach:

  • ETAP I – rozegrano 8 rund w terminie 13-28 marca 2017 roku, spośród których do kolejnego etapu wyłoniono 8 najlepszych graczy;

  • ETAP II – półfinał rozegrano w terminie 02-03 kwietnia 2017 roku, spośród 8 graczy wyłoniono 4 zwycięzców, którzy przeszli do finałowych rozgrywek;

  • ETAP III – finał odbył się 04 kwietnia 2017 roku, który wyłonił najlepszych graczy, a miejsca uzysakli odpowienio – I Weronika Włodarczak, II Beata Rej, III Weronika Michalska.

Oficjalne podsumowanie turnieju oraz uroczyste wręczenie nagród przez Dyrektora Ośrodka Sławomira Milczarka za miejsca I, II i III nastąpiło podczas apelu społeczności dnia 06 kwietnia 2017 roku.

Wychowanki poprzez udział w turnieju miały możliwość poznania walorów turystycznych oraz zapisów historycznych terenów gminy Wałcz. Poprzez taki rodzaj zabawy motywowano do aktywnej formy spędzania wolnego czasu w ośrodku, a w przyszłości zwiedzenia w terenie miejsc ujętych w grze.

Przeczytano: 983 razy. Wydrukuj|Do góry

Gra z „Teleekspress-u”