Archiwum - Aktualności

18 kwietnia 2017 10:31

Znakomicie wykorzystany przedświąteczny okres

7 kwietnia wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej uczestniczyły w jubileuszowym V Jarmarku Wielkanocnym zorganizowanym przez zaprzyjaźnione Warsztaty Terapii Zajęciowej w Trzciance i Wieleniu, Urząd Miejski Trzcianki i Trzcianecki Dom Kultury. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wychowankom MOS w Białej udało się sprzedać wykonane podczas zajęć serwetki świąteczne, kartki okolicznościowe oraz świeczniki.

Następnie 10 kwietnia nasze podopieczne udały się do Wielenia na świąteczne warsztaty integracyjne z WTZ. Tam reprezentantkom MOS bardzo miło i szybko zleciał czas! Robiły mnóstwo świetnych rzeczy takich jak: kartki, zajączki, kurczaczki, a nawet smaczne babeczki, które później ze smakiem również same miały możliwość skosztować.

Natomiast 11 kwietnia WTZ Trzcianka i WTZ Wieleń zagościły do ośrodka w Białej, gdzie trwał dalszy ciąg integracji. Podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii mogły pochwalić się swoimi pracami artystycznymi związanymi m.in. z wyszywaniem wielkanocnych zająców, przygotowaniem kartek wielkanocnych, świątecznych wianuszków czy malowaniem jajek na kolorowo. - Spotkania te pozwoliły podopiecznym MOS w Białej miło spędzić czas i otworzyć się na osoby niepełnosprawne – mówi Sławomir Milczarek – dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej. - Liczę, że nasze podopieczne w dorosłym życiu wykorzystają magię każdych świąt i zrozumieją, jak ważny jest to czas dla każdej rodziny – zakończył.

Zięba, Król, Zajda

Przeczytano: 1019 razy. Wydrukuj|Do góry

Znakomicie wykorzystany przedświąteczny okres