Archiwum - Aktualności

03 stycznia 2017 22:14

Spotkanie z dietetyczką

20 grudnia 2016 roku, w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej, odbyło się spotkanie z dietetyczką, Panią Lidią Szczepańską, która przyjechała do nas aż z Poznania.

Pani Lidia, przeprowadziła bardzo ciekawą prezentację i wykład, na temat zdrowego i zbilansowanego odżywiania się nastolatek. Specjalistka została wręcz zasypana gradem pytań, jakie miałyśmy do Niej, a na które odpowiadała bardzo wyczerpująco. Pani opowiadała nam o zdrowym odżywianiu, oraz o tym, co to jest prawidłowa dieta. Dowiedziałyśmy się, że przez regularne jedzenie możemy zarówno przybrać na wadze, jak i schudnąć. Wszystko zależy od tego, kiedy jemy, co jemy i jak jemy. Ciekawiło nas, jaka powinnyśmy się odżywiać, żeby zgubić parę kilogramów? Dowiedziałyśmy się, że w naszym wieku, zdrowo, i zgodnie z normą, możemy schudnąć 0,5 kg na dwa tygodnie. Nasz Gość powiedział nam coś bardzo ważnego – że w człowieku nie liczy się waga, i że nie tylko szczupli ludzie są pięknie, i że do diety i swojej wagi trzeba podchodzić bardzo indywidualnie. Należy jeść wszystko, tylko mądrze. Na koniec, Pani Lidia przygotowała dla nas niespodziankę – łatwe i tanie przepisy na zdrowe, słodkie przekąski i wypieki.

Wszystkim dziewczętom bardzo się podobało spotkanie z Panią Lidią. Byłyśmy naprawdę zaciekawione i bardzo zainteresowane, bo temat jest nam bliski. Taka rozmowa była nam potrzebna, a opinie i porady dorosłej i doświadczonej osoby podziałają na nas motywująco. Mamy nadzieję, że takie spotkanie jeszcze się powtórzy.

Wychowanka MOS w Białej

Laura Grządziela

Przeczytano: 1059 razy. Wydrukuj|Do góry

Spotkanie z dietetyczką