Aktualności

11 czerwca 2019 12:19 | Aktualności

Gminny Dzień Dziecka

W pierwszą niedzielę czerwca na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzciance zorganizowany został Gminny Dzień Dziecka. Każdego roku Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej aktywnie wspiera tą wspaniałą inicjatywę, angażując się we współorganizowanie całego przedsięwzięcia. MOS Biała jednym ze swoich priorytetowych założeń ma aktywne uczestnictwo w życiu środowiska lokalnego oraz pracę dla drugiego człowieka, dlatego nasze wychowanki często są angażowane w różne inicjatywy i imprezy lokalne. Mogą w ten sposób dostrzec jaką wartość ma praca na rzecz innych, ile radości mogą ofiarować komuś, jak inni mogą być wdzięczni za okazaną serdeczność czy zaangażowanie. Tym razem bezinteresownie ofiarowały swój czas, pracę i uśmiech dla najmłodszych mieszkańców gminy Trzcianka.

Tradycyjnie już MOS Biała zaoferował dzieciom różne ciekawe animacje oraz zajęcia sportowe. Za udział w konkurencjach sportowych dzieci otrzymywały losy na darmowe lody, watę cukrową, popcorn lub na możliwość zabawy w kole fortuny. W kole fortuny można było wylosować jedną z wielu ciekawych nagród lub garść słodyczy. Przy kolejnym stanowisku dzieci mogły wykazać się swoim talentem artystycznym i puścić wodze fantazji malując na sztalugach swoje obrazy, czy ulepić z masy solnej figurki, które potem mogły pomalować farbami i zabrać ze sobą do domu. Dużo radości sprawiało też najmłodszym tworzenie dużych baniek mydlanych. Ponadto były plecione kolorowe warkoczyki, malowane w piękne wzory twarze, robione delikatne tatuaże. Można było również zrobić sobie wesołe rodzinne zdjęcie w specjalnie przygotowanej do tego foto-budce, czyli stanowisku z akcesoriami typu kolorowe peruki, okulary i wesołe przebrania, albo przy dużej kolorowej planszy z namalowanymi postaciami z filmu animacyjnego „Krudowie”.

Poza tym MOS Biała każdego roku zaprasza do współpracy Państwową Straż Pożarną z Trzcianki. W tym roku dwie jednostki straży zaangażowały się w organizację atrakcji dla dzieciaków. I tak można było przy asekuracji strażaków, w zapiętej uprzęży wspinać się na wieżę ze skrzynek, albo zwiedzać wóz strażacki, bądź młodsze pociechy mogły rzucać piłkami do tarczy.

Po tym dniu pełnym wrażeń nasze wychowanki wróciły do Ośrodka usatysfakcjonowane, zmęczone, ale zadowolone ze swojego zaangażowania. Można powiedzieć, że był to dzień pełen pozytywnych emocji, ale również cenna lekcja empatii i tego, że warto dawać coś od siebie drugiemu człowiekowi.

Przeczytano: 560 razy. Wydrukuj|Do góry