Aktualności

07 marca 2019 11:06 | Aktualności

Wiedzę zdobywamy każdego dnia

Początek marca była dla wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im.I.Sendlerowej w Białej bardzo intensywny. Wychowanki, które należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz uczestniczą w projekcie Firefighters Plus miały dwa poważane wyzwania.

Pierwszym z nich były gminne eliminacje turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Od wielu lat organizatorem tego turnieju jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. W tym roku gminne eliminacje odbyły się w Szkole Podstawowej numer 1 w Trzciance. MOS w Białej reprezentowały: Paulina Piotrowska, Weronika Piotrowska, Klaudia Krajewska, Zuzanna Bogdanowska i Milena Latuska. Był to pierwszy turniej o takiej tematyce, w której wychowanki brały udział. Zabrakło bardzo niewiele by Paulina Piotrowska mogła walczyć w drugim, ustnym etapie konkursu.

Drugim poważnym zadaniem było zaprezentowanie działań edukacyjnych realizowanych przez wychowanki w ramach projektu Firefighters Plus. Wraz z opiekunem i koordynatorem projektu dh Joanną Złocińską i Iwoną Ciechanowicz wychowanki: Klaudia Krajewska, Paulina Piotrowska, Zuzanna Bogdanowska, Anna Zielińska i Martyna Matuszczak mówiły i prezentowały swoja wiedzę w Poznaniu. Działo się to wszystko w ramach targów edukacyjnych w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przy ogromnej publiczności, wychowanki w czterech wejściach na scenie mówiły o zasadach ewakuacji w razie zagrożenia pożarowego oraz propagowały idę montowania czujki czadu, oraz uczulały na zagrożenie, jakim jest „cichy zabójca”.

Zarówno przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu jak i osoby odwiedzające targi i stoisko Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej nie kryły uznania dla odwagi i profesjonalizmu wychowanek Ośrodka.

Projekt trwa do końca marca, jego uwieńczeniem będzie wrześniowa konferencja w Poznaniu, która pozwoli podsumować dotychczasowe działania.

Targi były również doskonałą okazją do zapoznania się z ogromną ofertą edukacyjną, jaką oferowały szkoły z województwa wielkopolskiego. Wychowanki Ośrodka miały okazję nie tylko się z nią zapoznać ale i porozmawiać z doradcą zawodowym. 

Przeczytano: 513 razy. Wydrukuj|Do góry

Wiedzę zdobywamy każdego dnia