Aktualności

04 marca 2019 07:34 | Aktualności

Realizacja projektu Firefighters Plus

Firefighters Plus to nazwa projektu, w ramach programu Erasmus Plus. W pracach nad poprawą europejskiej prewencji pożarniczej zaangażowali się przedstawiciele organizacji społecznych oraz straży pożarnych z Danii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Polski i Rumunii. W Wielkopolsce do tego projektu przystąpiła między innymi Państwowa Komenda Straży Pożarnej w Czarnkowie. Partnerem akcji jest Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej.

Projekt trwa od października 2018 roku. Wychowanki Ośrodka mają już za sobą szkolenia i wizyty w gminnych szkołach podstawowych i przedszkolach. Tym razem wychowanki Ośrodka Paulina i Martyna oraz strażacy spotkali się z uczniami klas I-III Podstawowej Szkoły Katolickiej w Trzciance. Wychowanki opowiadały o bezpieczeństwie przeciwpożarowym, o tym jak ważne jest prawidłowe używanie kotłów grzewczych. Co to jest czad i jak ważne w naszych domach są czujki i dymu i czujki czadu. Dzieci mogły się również zapoznać z podstawowym sprzętem strażackim. Każde dziecko przekonało się jak ciężka jest strażacka kurtka, hełm czy butla z powietrzem.

***

Projekt Firefighters Plus wpisuje się w kierunki realizacji polityki oświatowej na rok 2018/2019 w zakresie ewaluacji: wychowankowie są aktywni oraz Placówka współpracuje ze środowiskiem lokalnym na rzecz wzajemnego rozwoju.

MOS Biała

Przeczytano: 383 razy. Wydrukuj|Do góry

Realizacja projektu Firefighters Plus