Aktualności

05 grudnia 2018 08:20 | Aktualności

V edycja Powiatowego Przeglądu Szkolnych Form Profilaktycznych

Moc jednego człowieka może zmienić świat – te słowa Ireny Sendlerowej stały się hasłem V edycji Powiatowego Przeglądu Szkolnych Form Profilaktycznych w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej. W Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka spotkały się grupy artystyczne z Trzcianki, Gębic, Białej, Wielenia i Lubasza, po to aby w atmosferze wspólnej zabawy cieszyć się swoimi talentami i dokonaniami estradowymi. Wśród tegorocznych prezentacji były zarówno występy wokalne, kabaretowe, taneczne, jak i profesjonalnie zrealizowane występy teatralne.

Właśnie w ten dzień nieśliśmy przesłanie naszej patronki, która zawsze powtarzała, że młodzi są przyszłością świata i to dzięki ich postawom i szerzonym przez nich wartościom można zmienić świat. Wśród uczestników wydarzenia byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkoły ponadpodstawowej, szkoły specjalnej i nasi dorośli przyjaciele z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przygotowane spektakle upowszechniały takie wartości jak dobro, miłość, pomoc i otwartość wobec drugiego człowieka. Największym przejawem tych idei była wspaniała atmosfera umilana wspólnymi śpiewami całej widowni i występujących artystów.

Rok 2018 Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił Rokiem Ireny Sendlerowej. Mamy nadzieję, że organizowanie przedsięwzięć głoszących jej przesłanie jest najlepszą formą propagowania tej wspaniałej postaci i historii jej życia.

Przeczytano: 158 razy. Wydrukuj|Do góry

V edycja Powiatowego Przeglądu Szkolnych Form Profilaktycznych