Aktualności

10 października 2018 09:55 | Aktualności

„Przedwiośnie” latem

Po raz kolejny wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. I.Sendlerowej w Białej wzięły udział w akcji czytelniczej Narodowe Czytanie. Jest ona przeprowadzana co roku w Trzciance przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Trzciance. W tym roku głównym bohaterem publicznego czytania arcydzieł polskiej literatury było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wychowanki Klaudia i Natalia doskonale poradziły sobie z przedstawieniem charakterystyki i opisu głównego bohatera „Przedwiośnia” Cezarego Baryki. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ język powieści Żeromskiego jest nieco inny od tego, którym dziś posługuje się młodzież. Mimo tremy przed sporą trzcianecką publicznością wychowanki Ośrodka wypadły bardzo dobrze. Klaudia i Natalia zostały przygotowane przez wychowawcę Iwonę Ciechanowicz 

Na placu na ulicy Kościuszki zaprezentowali się też goście z Rumunii, dyrektorzy trzcianeckich i powiatowych placówek oświatowych, poeci, pisarze, bibliotekarze, dziennikarze. Akcję Narodowe Czytanie „ Przedwiośnia” swoim patronatem objęła para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.


***
Działanie to wpisuje się w kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019 – 100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowywanie do wartości i kształtowanie postaw patriotycznych.

Przeczytano: 226 razy. Wydrukuj|Do góry

Przeswiośnie latem