Aktualności

26 kwietnia 2018 11:00 | Aktualności

Co to jest System Triage?

Wychowanki naszego Ośrodka zrzeszone w 5 Drużynie Starszoharcerskiej Nieprzetartego Szlaku dnia 14 kwietnia 2018 roku wzięły udział w XII Otwartym Turnieju Drużyn Młodzieżowych Ratowników Przedmedycznych uczących się w Oddziałach Gimnazjalnych i 7 klas Szkół Podstawowych, który odbył się w Szkołach im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lubaszu.

Na zaproszenie do udziału w Turnieju oprócz naszych harcerek odpowiedziało jeszcze sześć czteroosobowych drużyn z Lubasza, Młynkowa, Ostrorogu, Romanowa Dolnego, Trzcianki oraz Wronek.

Wszystkie drużyny rywalizowały w dwóch zadaniach praktycznych, udzielając pomocy poszkodowanym podczas postrzału w ramię oraz złamania otwartego nogi, a wylosowany reprezentant drużyny rozwiązywał test.

Punktem kulminacyjnym, na który czekały wszystkie drużyny biorące udział w Turnieju było oficjalne podsumowanie zebranych punktów przez Panią Dyrektor Renatę Małecką, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Wszystkie nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Starostę Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego Tadeusza Teterusa. Po ogłoszeniu wyników dostałyśmy zaproszenie na tradycyjną wojskową grochówkę ;)

Alicja Malinowska

Przeczytano: 421 razy. Wydrukuj|Do góry

System Triage