Aktualności

19 kwietnia 2018 09:49 | Aktualności

Wielkanocne śniadanie w MOS

W środę 28 marca nasza Ośrodkowa Rodzina tradycyjnie spotkała się przy wielkanocnym stole.

Uroczystość zgromadziła Grono Pedagogiczne, Wychowanki, ich Rodziców i Opiekunów. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Starosta Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego Pan Tadeusz Teterus, Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Białej Ksiądz Eugeniusz Gnibba, Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek.

Rozpoczęliśmy programem artystycznym w wykonaniu naszych Dziewcząt, a przygotowanym pod opieką nauczycieli: Marzeny Poznańskiej i Daniela Wiśniewskiego. "Talitha kum - mówię ci wstań". Słowa Jezusa wypowiedziane do wskrzeszonej dziewczynki, stały się motywem przewodnim tej prezentacji. Życie człowieka, to liczne moralne upadki. Ale to również nieustanna nadzieja powstawania z nich i budowania życia na nowo. Nadzieja szczególna, w świetle Paschy Chrystusa, Jego męki, śmierci i Zmartwychwstania.

Takie, też były składane życzenia. Nadziei, wbrew wszelkim trudnościom i przeciwnościom. Dobra i zwykłej codziennej, ludzkiej życzliwości.

Tym co jednoczy ludzi i utrwala więzy, jest stół i wspólny posiłek. Błogosławieństwo pokarmów dokonane przez Księdza Proboszcza i wielkanocne pyszności autorstwa pań Wychowawczyń oraz dziewcząt z VIIB. Wszystko po bacznym i troskliwym okiem pani Ewy Koc - Czarneckiej!

Wzmocnieni na duchu i ciele, rozpoczęliśmy świąteczne ferie, teraz już w gronie naszych najbliższych.

Takie spotkania w gronie najbliższych osób są cenne z wielu powodów. Pozwalają na chwilę zatrzymać się w ciągłym biegu procesu terapeutycznego. Zatrzymać się, żeby budować i pielęgnować relacje, które są między nami. Cenne gdyż w ciągu kilku lat współpracy pomiędzy rodzicem, Ośrodkiem i wychowanką stajemy się troszkę jak rodzina. My wiemy jak wychowanki zachowują się w swoich domach, rodzice wiedzą jak ich dzieci zachowują się i pracują w Ośrodku. Ta współpraca tak jak w jak w każdej rodzinie powinna opierać się na wzajemnej akceptacji i kompromisach ale także na zaufaniu, że wszyscy mamy jeden cel. Tym celem jest sukces Waszych dzieci a naszych Wychowanek.

INFO MOS

Przeczytano: 438 razy. Wydrukuj|Do góry

Wielkanocne śniadanie w MOS