Aktualności

08 marca 2018 14:02 | Aktualności

Wyjątkowe rekolekcje wielkopostne

W dniach 5- 7 marca nasze Wychowanki, uczestniczyły w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. Konferencje głosił i opiekę duchową sprawował nad nimi o. Waldemar Grzelec, salezjanin, wychowawca młodzieży i kapelan jednego ze szczecineckich szpitali. Był to czas pogłębiania wiary, refleksji i modlitwy.

W tym roku udało się nam wzbogacić program rekolekcji o spotkania ze świeckim ewangelizatorem, mówcą Michałem Ziomkiem, który przyjechał do Białej na zaproszenie ks. proboszcza Eugeniusza Gnibby. Dwudniowe spotkania odbywały się sali gimnastycznej Ośrodka, a całe przedsięwzięcie, możliwe stało się dzięki życzliwości i finansowemu zaangażowaniu: Miasta i Gminy Trzcianka, Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej oraz Parafii pw Wszystkich Świętych w Białej.
Te niezwykłe rekolekcje, adresowane były dla naszych wychowanek oraz młodzieży z parafii w Białej. Prawie dwustu osobowa grupa młodych ludzi z zaciekawieniem i wielkim skupieniem wysłuchała tego, co nasz Gość pragnął im przekazać.
Z wykształcenia Michał jest psychologiem, jednakże pasja, jaką jest muzyka, wyznacza cele i drogę jego życia. W 2002 roku stwierdzono u niego postępujący zanik mięśni - słabnące ręce i nogi, co ma bezpośredni wpływ na całe jego ciało, ale nie na marzenia i cele, jakie sobie zakłada. Laureat I miejsca IX edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko", wokalista, aranżer, producent, kompozytor, do niedawna multiinstrumentalista, obecnie tylko klawiszowiec, autor wierszy i tekstów piosenek, założyciel i członek wielu zespołów muzycznych. Stworzył swój autorski program inspiracyjno-motywacyjny zatytułowany „Z marzeniami po D.R.O.D.Z.E.”. Jak twierdzi Michał, jest on ściśle złączony z życiem każdego człowieka, ponieważ każdy z nas przechodzi przez etapy: Działania, Rezygnacji, Obawy, Głodu i Akcji, czyli… jego życie to DROGA. W ten właśnie sposób prelegent starał się pokazać dziewczętom zarówno swoje życie, jak i życie każdego z nas. Każde marzenie jest możliwe do zrealizowania. Trzeba tylko uwierzyć w siebie, wytrwale dążyć do wyznaczonych sobie celów. Nie można przy tym zapominać o tych, którzy są wokół nas. Uśmiech, dłoń wyciągnięta do szczerej pomocy, burzenie murów uprzedzeń i niechęci. Oto recepta na dobre i wartościowe życie. Spotkania urozmaicone były również materiałami wideo z udziałem aktorki i założycielki fundacji „Mimo Wszystko” Anny Dymnej, podróżnika i założyciela fundacji „Poza Horyzonty” Jaśka Meli, freestylera piłkarskiego i youtubera Krzysztofa Golonki czy rapera Arkadio. Nie zabrakło utworów wykonywanych przez samego Michała, premierowych, bo pochodzących z przygotowywanej właśnie przez niego płyty. Było radośnie, było wzruszająco, ale przede wszystkim bardzo, bardzo pozytywnie. Panie Michale! Serdecznie dziękujemy! Życzymy zdrowia, niewyczerpanych zasobów sił do realizacji swoim marzeń, pasji i mnóstwa uśmiechów od wielu napotkanych w życiu dobrych ludzi.

 

Info MOS

Przeczytano: 815 razy. Wydrukuj|Do góry

Rekolekcje w MOS