Aktualności

08 marca 2018 11:49 | Aktualności

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki w MOS Biała

Od października 2017 roku, dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance, działa w naszym Ośrodku, Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. Podczas comiesięcznych spotkań dziewczyny zgromadzone w klubie dyskutują o przeczytanych pozycjach. Nie zawsze są to rozmowy łatwe, bo książki reprezentują różne gatunki i napisane są w sposób bardziej lub mniej przyjazny młodym czytelniczkom.

Gaumardżos” Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera spotkało się z dość chłodnymi opiniami. Nie przekonał język książki, ale sama Gruzja, pokazana na licznych zdjęciach – oczarowała. Przyczyniła się do tego również Zofia Sawicka, która podzieliła się swymi gruzińskimi doświadczeniami, opowiedziała o charakterze Gruzinów, ich kulturze, kuchni i przyrodzie.

Kolejne spotkanie poświęcone było na omówienie „7 dni” Eve Ainsworth. Książka dotyka problemu przemocy rówieśniczej. Opowieść toczy się z dwóch perspektyw: ofiary i oprawcy, poznajemy więc motywację i emocje dwóch stron konfliktu. Mimo smutnego wydźwięku powieści mamy zalążek pozytywnego zakończenia, bo w krytycznym momencie pomocną dłoń do oprawcy wyciąga… ofiara. Czy da się zapomnieć o krzywdach? Odbudować relacje? Odpowiedzi na te pytania pozostaną w sferze wyobraźni czytelników.

W lutym rozmowa dotyczyła powieści „Najlepszy powód by żyć”. Kanwą tej książki są tragiczne wydarzenia kładące się cieniem na los głównej bohaterki – Dominiki oraz całej jej rodziny. Na szczęście, trudności udaje się pokonać – dzięki bliskości, prawdzie i konfrontacji z własnymi traumami.

Co przed nami? W marcu wyruszamy na wizytę do biblioteki w Trzciance. Będziemy rozmawiać o powieści „ Mam na imię Lucy”. Już nie możemy się doczekać :)

Info MOS

Przeczytano: 626 razy. Wydrukuj|Do góry