Aktualności

24 listopada 2017 13:27 | Aktualności

IV Powiatowy Przegląd Szkolnych Form Profilaktycznych

Żeby świat był lepszy, konieczna jest miłość do każdego człowieka – te słowa Ireny Sendlerowej stały się hasłem tegorocznych działań profilaktycznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej i doskonale wpisały się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Upowszechnianie takich wartości, jak: miłość, dobro czy przyjaźń, jest najlepszą drogą realizacji przesłania Ireny Sendlerowej i propagowania pięknych postaw społecznych młodych mieszkańców naszego regionu.

To właśnie w tym dniu, 20 listopada, odbył się IV Powiatowy Przegląd Szkolnych Form Profilaktycznych, na który zjechali się uczniowie z Czarnkowa, Łomnicy, Trzcianki, Lubasza i Białej. Jak zawsze w naszym święcie uczestniczyli także nasi niepełnosprawni przyjaciele z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Trzcianki i Wielenia, i jak co roku, podbili serca publiczności. Cieszyliśmy się, że zgodnie z tradycją w działaniach profilaktycznych MOS-u brali udział ludzie dorośli i ważni w naszym powiecie i regionie: Starosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Komendant Policji w Czarnkowie, radni, przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz nauczyciele i wychowawcy.

Sala gimnastyczna MOS-u opleciona była postaciami ludzi powiązanymi kolorowymi wstążeczkami, wchodzącymi pomiędzy publiczność i przechodzącymi w machające wstążeczki widowni. W ten oto plastyczny i muzyczny sposób, śpiewając A wszystko to, bo ludzi kocham, tworzyliśmy lepszy świat, połączony wstążkami MIŁOŚCI.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej spędziliśmy na działaniach promujących przedsięwzięcia teatralne o pozytywnych wartościach życiowych i przesłaniu ważnym dla młodego współczesnego człowieka. Poziom występów artystycznych był tak wysoki, iż po zakończeniu każdego spektaklu rozlegały się gromkie brawa i wyrazy podziwu. Tworzona w ten sposób atmosfera wzajemnego porozumienia i radości pozwalała nasycić się talentami młodych artystów.

Rzecznik Praw Dziecka, Pan Marek Michalak, w liście z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka napisał:

Podczas organizowanych w szkołach obchodów warto zachęcać uczniów do zapoznawania się z sylwetkami tych dorosłych, którzy mieli fundamentalny wkład w rozwój praw dziecka oraz bronili ich w heroiczny sposób – tak jak Irena Sendlerowa. Jej niewzruszona postawa moralna i siła charakteru pozwoliły uratować tysiące dziecięcych istnień. Niech Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka stanie się przyczynkiem do rozpoczęcia obchodów Roku Ireny Sendlerowej, którym został ogłoszony przez Sejm RP nadchodzący rok 2018.

Mamy nadzieję, że dzięki propagowaniu przesłania MIŁOŚCI, barwnie i radośnie udało nam się kontynuować idee naszej patronki i zaszczepić je wśród młodych ludzi naszego regionu.

Przeczytano: 617 razy. Wydrukuj|Do góry

IV Powiatowy Przegląd Szkolnych Form Profilaktycznych