Aktualności

22 listopada 2017 08:34 | Aktualności

O ojczyźnie słowami poetów

7 listopada w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej odbył się konkurs recytatorski i pięknego czytania pod tytułem „Barwy patriotyzmu”. Celem spotkania było zapoznanie wychowanek Ośrodka z poezją i prozą polskich poetów i pisarzy, którzy mówią o Polsce i Polakach. Okazją do poznania tych wierszy była zbliżająca się 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, która przypada na 11 listopada. Właśnie to nadchodzące święto Niepodległości wychowanki Ośrodka uczciły czytając i recytując utwory Władysława Bełzy, Marii Konopnickiej, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Wisławy Szymborskiej.

Jury w składzie Marta Ślazyk, Marlena Szydeł i Patrycja Konefał wysłuchało 10 prezentacji. Wyróżniono Katarzynę Weilandt i Weronikę Zrałkę. Trzecie miejsce przyznano Wiktorii Śledzik-Gottlieb, drugie otrzymała Katarzyna Hołyńska, a zwycięzcą konkursu została Natalia Bielecka. Wszystkie wychowanki otrzymały nagrody książkowe.

Przy okazji konkursu wychowanki miały okazję zapoznać się z najważniejszymi faktami i osobami związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uzupełnieniem tych informacji był film wyprodukowany przez IPN pod tytułem „Niezwyciężeni”. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli Iwonę Ciechanowicz i Franciszka Lewnę.

wychowanka Katarzyna Hołyńska

***

Konkurs wpisuje się w wytyczne MEN na rok szkolny 2017/2018 - wprowadzanie do wartości oraz wzmacnianie wychowawczej roli szkoły.

MOS Biała

Przeczytano: 672 razy. Wydrukuj|Do góry