Aktualności

22 listopada 2017 08:21 | Aktualności

Spotkanie z poetami

Bielska filia Biblioteki Publicznej im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance zawsze z przychylnością patrzy na wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej i angażuje je do swoich projektów. Dziewczęta z ośrodka czytają najmłodszym mieszkańcom wioski, przygotowują dla nich różne konkursy, ale też z przyjemnością uczestniczą w spotkaniach autorskich. Nie inaczej było pod koniec października. W ramach „Grzybobranek Lirycznych” bielska biblioteka gościła niezwykłe małżeństwo - Janinę i Stanisława Szwarców. Oboje są poetami, emerytowanymi nauczycielami – co tłumaczy niezwykłą łatwość, z jaką nawiązali kontakt z wymagającymi przecież czytelniczkami z MOS-u. Głównym tematem spotkania była oczywiście ich twórczość – wyraźnie zróżnicowana, inna pod względem formy i tematów. Różna i wyjątkowa, mimo bliskości emocjonalnej autorów. Inaczej piszą, inaczej też o swojej twórczości opowiadają. Jednym z tematów spotkania była próba odpowiedzi na pytanie, skąd biorą się pomysły na wiersze. Państwo Szwarc z poczuciem humoru i wielkim dystansem do siebie obalali mit tzw. „weny”. Otóż wiersze ich zdaniem rodzą się z życia, a powstają podczas długich godzin… przesiadywania za biurkiem.

Z przyjemnością słuchało się wierszy i prozy Państwa Szwarców. Z przyjemnością też obserwowało się ich wzajemne zainteresowanie, ale też dystans do siebie i ogromne poczucie humoru.

Na zakończenie spotkania dziewczyny z MOS-u zostały obdarowane tomikami wierszy, każda też otrzymała osobistą dedykację. Wiersze już przeczytane…

Przeczytano: 485 razy. Wydrukuj|Do góry

Spotkanie z poetami