Aktualności

14 listopada 2017 08:38 | Aktualności

Teatralne przedpołudnie wychowanek MOS-u

Wychowanki naszego ośrodka miały okazję uczestniczyć w ważnym wydarzeniu artystycznym. Czarnkowsko-trzcianecka grupa Pat zaprezentowała dwa spektakle teatralne: „Niedoskonałą doskonałość” i „Zwierciadło”. Przedstawienia były w pełni autorskie i w bardzo atrakcyjny sposób pokazywały problemy, takie jak: uzależnienia, tolerancja, potrzeba akceptacji, zagrożenie manipulacją. Młodzież zaangażowana w Pat nie tylko występowała na scenie, ale też współtworzyła scenariusze spektakli. Z dużą przyjemnością obserwowało się zaangażowanie młodych ludzi, ich talenty, szczerość i chęć dzielenia się tym z publicznością.

Dzisiejsze spotkanie z PaT-em miało jednak nie tylko wymiar artystyczny. Ważną częścią spotkania były spoty reklamujące kampanie profilaktyczne prowadzone przez Komendę Główną Policji. Zwracały one uwagę na problem dopalaczy, dających złudne poczucie mocy, a w rzeczywistości rujnujących życie młodego człowieka. Trudno zapomnieć hasło jednego ze spotów ukazujących szkody, jakie czynią w życiu młodego człowieka narkotyki – „ A ty kim nie zostaniesz?” ( przez narkotyki właśnie).

Jak powiedziała koordynatorka Pat-u, spektakle to zaledwie początek rozmowy. Ciąg dalszy to działalność grup Pat-owskich w szkołach, domach kultury. To ich głos przeciwko uzależnieniom.

Przeczytano: 702 razy. Wydrukuj|Do góry

PAT w Czarnkowie