Aktualności

14 listopada 2017 08:10 | Aktualności

Spotkanie Integracyjne

W dniu 24.10.2017r. w naszym Ośrodku odbył się Dzień Integracji. Celem tej integracji miało być przede wszystkim przećwiczenie sytuacji, w której ważna jest współpraca członków grupy, czy wzajemna pomoc oraz oczywiście dobra zabawa.

Na początku zabawy wszystkie wychowanki zostały rozlosowane do 6 grup w nowym składzie. Już samo przydzielenie do grup wzbudziło w wychowankach podekscytowanie. Pierwsze zadanie do zrealizowania było ukryte w kopercie na terenie parku przy Ośrodku. Zadaniem poszczególnych grup było odnalezienie tej koperty oraz wykonanie zapisanego tam polecenia. Pierwszym zadaniem było ułożenie kompozycji kwiatowej, przy użyciu przygotowanych materiałów oraz z wykorzystaniem darów jesieni. Tak ułożone kompozycje wychowanki miały przekazać wybranym osobom… na przykład zanieść pierwszemu napotkanemu mieszkańcowi wsi, czy księdzu na parafii.

Następnie grupy szukały kolejnych kopert, w których ukryte były zadania. Po odnalezieniu koperty grupa udała się do pomieszczenia, którego zdjęcie udało się ułożyć z rozsypanki. W wybranych salach czekały już na wychowanki kolejne zadania. Najpierw wylosowana wychowanka zbierała dla swojej grupy punkty odgadując z zawiązanymi oczami smaki różnych dań i przekąsek. To zadanie zdecydowanie pozwoliło rozluźnić się wychowankom i wprawiło wszystkich w dobry humor. Na zakończenie wychowanki zaprojektowały strój mając do wykorzystania parę rolek papieru toaletowego oraz worki na śmieci. Wyobraźnia podsunęła im ciekawe rozwiązania, a efekty były naprawdę zabawne. Wychowawcy ocenili zaangażowanie i wybrali najciekawszy strój, ale wszystkie zostały nagrodzone gromkimi brawami. Zwycięska grupa otrzymała drobny upominek, a wszystkie wychowanki poczęstowano słodyczami. Dzień Integracji był wspaniałą okazją do jeszcze lepszego poznania się wszystkich wychowanek, ale przede wszystkim okazją do dobrej zabawy.

Przeczytano: 496 razy. Wydrukuj|Do góry

Spotkanie Integracyjne