Aktualności

11 października 2017 08:53 | Aktualności

Akcja Charytatywna w MOS Biała

W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im.Ireny Sendlerowej w Białej, co roku badane są losy absolwentek. Wychowawcy sprawdzają jak dziewczyny sobie radzą, czy kontynuują naukę.

Zebrane informacje pozwalają nam dotrzeć do absolwentek, które nadal potrzebują naszego wsparcia. Jedną z nich jest Natalia z Gorzowa Wielkopolskiego, a właściwie jej półtoraroczny syn Jaś. Maluch urodził się z wadą rozwojową nerwu wzrokowego. Jedynym ratunkiem dla niego jest kosztowna kuracja komórkami macierzystymi w Chinach. Na apel Natalii odpowiedziała społeczność Naszego Ośrodka. Dziewczęta wraz z wychowawcami zaplanowały wiele działań. W czerwcu zorganizowano zbiórkę powszechną przed kościołami w Białej, Radolinie i Trzciance oraz festyn rodzinny na rzecz małego Jasia.

W minionym tygodniu dyrektor Ośrodka Sławomir Milczarek wraz z wychowanką Dominiką udali się do Gorzowa, aby osobiście przekazać Natalii czek na kwotę 10 tysięcy 336 złotych 65 groszy.

Na tę kwotę składają się pieniądze ze zbiórek, z festynu oraz środki przekazane przez Senatora Henryka Stokłosę oraz Firmę Komat z Romanowa Dolnego. Ta niemała kwota pomoże w odzyskaniu pełnej sprawności przez małego Jasia, choć jak twierdzi jego mama będzie to bardzo długa droga. Na początek trzy zastrzyki z komórkami macierzystymi w Chinach, następnie rehabilitacja już w Polsce oraz operacje oczu.

Zebranie tych pieniędzy nie mogłoby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie całej społeczności Ośrodka oraz hojność mieszkańców Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego. Tą drogą w imieniu Natalii i małego Jasia pragniemy im wszystkim bardzo serdecznie Podziękować.

Natalia wraz ze swoim synem do Chin wyleciała samolotem 28 września. Życzymy udanej kuracji.

 

info MOS

Przeczytano: 500 razy. Wydrukuj|Do góry