Aktualności

27 września 2017 14:18 | Aktualności

Sprzątanie świata w MOS po raz szósty

Od 6 lat wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej biorą czynny udział w akcji pod hasłem „Sprzątanie Świata”. W tym roku dziewczęta zostały podzielone na trzy grupy, by w porozumieniu z Urzędem Miejskim Trzcianki posprzątać teren przy boisku sportowym w Białej oraz okolice bielskiego cmentarza. Trzecia grupa porządkowała teren tuż przy Ośrodku. By sprzątanie odbyło się w sposób bezpieczny i nie zagrażało bezpieczeństwu wychowanek, otrzymały one worki i rękawice.

Dziewczęta sprzątając Białą najczęściej znajdowały ślady po plenerowych imprezach, czyli butelki czy mnóstwo papierków po słodyczach.

Takie akcje, to nie tylko zwykłe porządkowanie najbliższej okolicy. To również praca socjoterapeutyczna. Wychowanki są uczone norm i zachowań akceptowanych społecznie, czyli jak należy dbać o swoje najbliższe otoczenie oraz tego jak dużo wysiłku wymaga by ten ład i porządek utrzymać.

Takie akcje na pewno nie spowodują, że śmieci będzie mniej, jednak wychowanki na pewno zastanowią się dwa razy zanim wyrzucą papierek po wafelku do lasu, bo być może za rok będą musiały go postarzątać.

Na koniec w podziękowaniu za swój wysiłek wychowanki otrzymały drobne upominki przekazane przez Urząd Miejski Trzcianki.

MOS Biała

Przeczytano: 684 razy. Wydrukuj|Do góry

Sprzątanie Świata w MOS po raz szósty