Aktualności

30 czerwca 2017 11:42 | Aktualności

Ostatnie spotkanie w Klubie Literackim

W ramach Klubu Literackiego odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z lokalnym twórcą. Tym razem w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. I.Sendelerowej w Białej gościła Anna Jóźwik. Pedagog, logopeda, ale i pisarka. Jest ona autorką takich książek jak „Dobra nowina od Beniamina”, „Prosto z kropielnicy”, zbioru ćwiczeń logopedycznych „Szumi i brzęczy” czy kolorowanek dla dzieci o tematyce wielkanocnej. Spotkanie było okazją do posłuchania, jak to się stało, że Anna Jóźwik w ogóle zaczęła pisać. Opowiadała również skąd biorą się tematy do jej kolejnych książek i opowiadań. Jak sama twierdzi ogromnym źródłem inspiracji są jej uczniowie, to oni właśnie podsuwają pomysły na kolejne historie.

Podczas spotkania wychowanki Ośrodka Weronika Sosna i Katarzyna Weilandt przeczytały fragmenty opowiadań „Ślubna obrączka” i „Bursztynowe serduszko”. Były pytania, rozmowy oraz podziękowania za ciekawe i bardzo ciepłe spotkanie. Autorka na pamiątkę spotkania do szkolnej biblioteki postanowiła przekazać swoją książkę „ Prosto z kropielnicy”.

**********************************************************

Przygotowanie i przeprowadzenie spotkania z Anną Jóźwik zrealizowane zostało w ramach działań podjętych na rok szkolny 2016/2017, który realizuje wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Przeczytano: 507 razy. Wydrukuj|Do góry

Spotkanie z Anną Jóźwik