Aktualności

30 czerwca 2017 11:32 | Aktualności

Zabawne wiersze na ulicy

Czytanie pod chmurką” to cykliczny happening organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Trzciance. W tym roku motywem przewodnim czytania na ulicy były ulubione wiersze dla dzieci.

Tradycyjnie w akcji wzięły udział również wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej, które przygotowały pod kierunkiem wychowawcy Iwony Ciechanowicz wiersz Jana Brzechwy „Ptasie plotki”. Zaprezentowały go w duecie Ola Targońska i Wiktoria Gosk. W swoim repertuarze dziewczęta miały też wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej „Gwałtu rety, co się dzieje” – który czytała Anita Wika, „Abecadło” – w interpretacji Wiktorii Gosk oraz „Wacuś Stokrotka czyli przypadki przodka”, który czytała Ola Targońska. Wszystkie te utwory były nie tylko zabawne, ale i wymagały nie lada umiejętności dykcyjnych, bo były naszpikowane pułapkami językowymi.

Dla wychowanek MOS w Białej takie akcje to doskonała okazja do zaprezentowania się społeczności lokalnej, bowiem na to zdarzenie w Trzciance na ulicy Kościuszki przyszły dzieci z gminnych szkół i przedszkoli, był burmistrz Trzcianki oraz wielu mieszkańców miasta.

***

Udział w happeningu „Czytanie pod chmurką” został zrealizowany w ramach działań podjętych na rok szkolny 2016/2017, który realizuje wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

MOS Biała

Przeczytano: 545 razy. Wydrukuj|Do góry

Czytanie pod chmurką