Aktualności

25 kwietnia 2017 03:58 | Aktualności

MOS SADZI „1000 DRZEW NA MINUTĘ”

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Białej od początku swojej działalności współpracuje z Nadleśnictwem w Trzciance. Ty razem współpraca dotyczyła sadzenia drzewek. W dniu 24 kwietnia reprezentantki każdej klasy udały się wraz z wychowawcą i dyrektorem Ośrodka Panem Sławomirem Milczarkiem na Szkółkę Leśną Nadleśnictwa w Trzciance.

Na miejscu przywitał nas Pan Leśniczy Szkółkarz Emil Lehwark wraz z Panią Martą Drzewiecką, która zaprosiła nas do lasu. Po krótkim szkoleniu dotyczącym technik sadzenia drzew, przystąpiłyśmy do pracy. Sadzenie drzew na pewno nie należy do prac łatwych, ale bardzo przyjemnych. Po ciężkiej pracy udaliśmy się wszyscy na przygotowane ognisko. Było pieczenie kiełbasek, wręczenie upominków dla „przodownic pracy” i wiele opowieści o pracy leśnika. Opowiadał zarówno Pan Leśniczy jak i nasz dyrektor, który z wykształcenia też jest leśnikiem. Dowiedziałyśmy się dużo na temat gospodarki leśnej i łowieckiej. Na koniec usłyszałyśmy o Zespole Szkół Leśnych w Goraju, co ważne jest dla nas w przededniu wyboru dalszego kierunku nauki w szkole ponadgimnazjalnej.

Wychowanka Weronika Sosna

W pracy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej, wykorzystuje się każdą inicjatywę pozwalającą naszym wychowankom poszerzyć wiedzę, nabyć nowe umiejętności czy chociażby rozwinąć zainteresowania. Szczególnie ważne są takie zajęcia, które realizują jeden z podstawowych kierunków naszej pracy – przygotowanie wychowanek do świadomego i odpowiedzialnego życia po opuszczeniu Ośrodka, zgodnego z obowiązującymi normami prawnymi i społecznymi.

Sławomir Milczarek

Przeczytano: 602 razy. Wydrukuj|Do góry

MOS sadzi las