Aktualności

21 kwietnia 2017 09:27 | Aktualności

Rymcerze przekonywali, by nie marnować swoje życia

Kilka dni temu gościliśmy w MOS Biała nietypowy duet pod nazwą RYMCERZE, czyli Dj Yonasa oraz Bęsia. Są to muzycy hiphopowi, którzy pod patronatem Fundacji Edukacja z Wartościami realizują projekt „Nie zmarnuj swojego życia”. Muzycy od lat odwiedzają szkoły w kraju i za granicą promując rap chrześcijański, dając świadectwo wiary oraz przekazując młodzieży ważne wartości. Podczas spotkań z młodzieżą raperzy dzielą się swoim życiowym doświadczeniem, przekazują treści profilaktyczne oraz przedstawiają swoje utwory muzyczne. Komunikat jest łatwy w odbiorze dla młodych ludzi. Raperzy mówią wprost, młodzieżowym językiem o sprawach dotyczących Boga, wiary w sens życia i o konieczności walczenia o siebie niezależnie od okoliczności.

Wychowanki MOS-u bardzo entuzjastycznie przyjęły wiadomość o tym, że zagrają dla nich muzycy hiphopowi, z ekscytacją czekały na ten koncert. Już podczas spotkania z zainteresowaniem słuchały historii życia Bęsia, a potem DJ Yonasa. Każdy z nich barwnie opowiedział o spotkaniu z używkami, o dramatycznych sytuacjach z jakimi się zetknęli, o spustoszeniu jakie siały w ich życiu alkohol i narkotyki. Puenta tych dwóch historii była taka, że to właśnie wiara w Boga pozwoliła im wyzwolić się z nałogów i zmieniła ich życie. Następnie muzycy zaśpiewali kilka utworów ze swojego repertuaru. Na zakończenie programu zaprosili na scenę kilka chętnych wychowanek, które miały okazję zaśpiewać o tym, dlaczego nie chcą zmarnować swojego życia...

Po koncercie można było odczuć poruszenie wśród wychowanek. Jedna z nich po cichu powiedziała: „Ale dali nam teraz do myślenia…” I uważam, że to zdanie najlepiej świadczy o tym, że było to bardzo owocne spotkanie.

Wychowanka Sara Kostera

Przeczytano: 565 razy. Wydrukuj|Do góry

Rymcerze w MOS Biała