Aktualności

18 kwietnia 2017 10:57 | Aktualności

Harcerki wysłały Marzycielską Pocztę

Jednym z celów 5 Drużyny Starszoharcerskiej Nieprzetartego Szlaku działającej przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Białej jest rozbudzenie w wychowankach humanitarnego stosunku do drugiego człowieka, słabego, cierpiącego, niepełnosprawnego. Uczucie empatii i niesienia bezinteresownego wsparcia drugiemu człowiekowi, poprzez słowo czy mały gest serca. 

Drużyna realizując ten cel, postanowiła dnia 3 kwietnia 2017 roku, przyłączyć się ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. W tym celu harcerki zapoznały się z tematyką akcji, a po przeczytaniu profilów chorych dzieci podjęły decyzję, dla którego dziecka chcą przygotować niespodziankę. 

Każda harcerka postanowiła wykonać samodzielnie kartkę z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Z wielką radością i determinacją wykonywały każdy szczegół na kartce, która zostanie wysłana dla wybranego przez siebie chorego dziecka. Na kartce świątecznej umieściły również osobiste życzenia, które wcześniej samodzielnie napisały. 

Druhnom udział w akcji sprawił dużo radości. Cieszyły się również, że chociaż w taki prosty sposób mogą wesprzeć swoich rówieśników w ciężkich chwilach i wywołać na twarzach innych dzieci choć promyk uśmiechu oraz rozniecić iskierkę nadziei. Akcja ta, wpisuje się na stałe w plan pracy drużyny. 

Życzymy Wszystkim Dzieciom, Ich Rodzinom i Bliskim wszystkiego najlepszego na te nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.

Przeczytano: 536 razy. Wydrukuj|Do góry

Marzycielska Poczta