Aktualności

22 grudnia 2016 11:51 | Aktualności

Spotkanie z pisarzem Mieczysławem Ślesickim

14 grudnia w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Białej odbyło się spotkanie z pisarzem i dziennikarzem Mieczysławem Ślesickim. Gość postanowił nie tylko przybliżyć wychowankom swoją twórczość ale opowiedzieć też nico o najnowszej historii Polski. Przyniósł ze sobą kartki żywnowściowe z lat 80-tych oraz stare zeszysty. W ten sposób zilustrował lata swojej młodości przypadające między innymi na wprowadzony w 13.12 . 1981 roku Stan Wojenny. Wspominał również o tym, że właśnie w tamtych latach powstawały jego pierwsze próby literackie.

Mieczysława Ślesickiego wychowanki zaskoczyły znajmością jego twórczości. Przygotowały fragmenty książek „Zakładnik”, „Kopuła” i „Pod Platanem”.

Pisarz opowiadał o tym, jak ważne jest w jego pracy pewna znajomość świata, zachodzących w nim zmian i że do tego potrzebna jest wiedza i wykształcenie, które pozwala na wymyślanie historii zawartych w książkach.

Spotkanie bardzo podobało się wychowankom, do tego stopnia, że kilka z nich od razu sięgnęło po książki Mieczysława Ślesickiego.

Sporą niespodzianką był fakt, że pisarz przekazał bibliotece w Ośrodku swoje dwie książki „ Gniazdo” i „Zakładnik” wraz ze specjalnymi dedykacjami.

***

Spotkanie odbyło się w ramach działań podjętych na rok szkolny 2016/2017, który realizuje wytyczne ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Było również elementem cyklu spotkań "Człowiek z pasją", podczas którego ciekawi ludzie dzielą się swoimi wspomnieniami, zainteresowaniami, pasjami z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Białej.

info MOS

Przeczytano: 696 razy. Wydrukuj|Do góry

Spotkanie z Mieczysławem Ślesickim