Aktualności

13 grudnia 2016 10:35 | Aktualności

Mafijne wtorki

W naszym Ośrodku, od października, odbywają się zajęcia podczas, których my wychowanki, z uwzględnieniem podziału na poszczególne grupy, gramy w grę planszową "Mafia". Zajęcia te odbywają się we wtorki, stąd cały cykl spotkań został nazwany "Mafijnymi wtorkami". W celu przeprowadzenia tych zajęć przyjeżdża do naszego Ośrodka Pan Krzysztof Krajewski, właściciel sklepu z zabawkami "Krak" w Trzciance. Pan Krzysztof najpierw wyjaśnia nam zasady gry, a następnie pomaga nam tę grę przeprowadzić. Jak do tej pory w cyklu spotkań wzięły udział grupy VII, II oraz III.

Jak można przeczytać: "Mafia jest to popularna gra psychologiczna, oparta na schemacie gry towarzyskiej. Mogą bawić się w nią dorośli i dzieci, doskonale sprawdza się na wszelkiego rodzaju obozach, w świetlicach itp. Jej unikalna formuła umożliwia jednoczesną wspólną zabawę dużej grupie graczy. Zestaw zawiera żetony używane w podstawowej wersji gry, a także karty umożliwiające zaawansowanym graczom intrygujące rozszerzenie reguł i wzbogacenie rozgrywki".

A tak od nas.... Gra Mafia to świetna zabawa, dużo radości oraz chwila wytchnienia i relaksu. Wspólnie z koleżankami z grupy mogłyśmy aktywnie spędzić popołudnie, poznać zasady ciekawej gry planszowej oraz w ciekawy sposób bawić się, integrować z całą grupą. Po zajęciach wszystkie wychowanki mówiły, że było bardzo fajnie, że gra była interesująca, ponieważ podczas tych zajęć wszyscy skupili się na przebiegu gry.

Bardzo chętnie chcemy wrócić do gry Mafia, jako do alternatywy na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu.


Wychowanka L. Grządziela

Przeczytano: 722 razy. Wydrukuj|Do góry

Mafijne wtorki