Aktualności

28 listopada 2016 17:29 | Aktualności

PIT w MOS nie taki straszny

W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. I.Sendlerowej w Białej wychowanki uczą się potrzebnych i praktycznych umiejętności podczas zajęć usamodzielniających. Dziewczęta planują budżet domowy, przygotowują posiłki. Wychowanki mają również możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem różnorodnych instytucji, które w przyszłości mogą pomóc w wielu życiowych sytuacjach.

Jednym z takich spotkań były zajęcia prowadzone przez Jakuba Balwendera rzecznika prasowego Urzędu Skarbowego w Czarnkowie. Wytłumaczył on wychowankom czym są podatki, w jaki sposób trafiają do skarbu państwa i jak to się dzieje, że z tych pieniędzy są budowane szkoły, drogi, szpitale. Dziewczęta miały też możliwość poznać zasady wypełniania zeznań podatkowych. Ponzały takie pojęcia, jak dochód, przychód, strata, koszt czy ulga, bądź odpis od podatku. W ciągu godzinnego spotkania każda wychowanka mogła wypełnić swoje zeznanie podatkowe.

Wchowanki MOS w Białej już mają zaplanowane kolejne zajęcia w Urzędzie Miejskim w Trzciance oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy.

info MOS Biała

Przeczytano: 643 razy. Wydrukuj|Do góry

Spotkanie z przedstawicielem Urzędu Skarbowego w Czarnkowie