Aktualności

08 listopada 2016 19:57 | Aktualności

Zabawy z Kubusiem Puchatkiem

W tym roku mija 90 lat od pierwszego wydania przygód Kubusia Puchatka. W obchody tej rocznicy postanowiły się włączyć również wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii  im. Ireny Sendlerowej w Białej.

4 listopada wychowanki Ośrodka  pojechały do Przedszkola nr 1 w Trzciance by poczytać dzieciom o przygodach najsławniejszego misia o bardzo małym rozumku. Wychowanki przedstawiły fragmenty książki z podziałem na role. Ułożyły pytania do małego quizu, który sprawdzał, czy przedszkolaki uważnie słuchały opowieści o niezwykłych przygodach Puchatka. Był też czas na wspólną  zabawę, malowanie misia, słodki poczęstunek z miodkiem oraz  zabawy z klanzą.

Wychowanki MOS w Białej w przedszkolu czuły się doskonale, nie tylko bawiły się ale też pomagały paniom nauczycielkom  w poprowadzeniu całej imprezy.

Wychowanki czytały w ramach  działań podjętych na rok szkolny 2016/2017, który realizuje wytyczne ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie rozwijania kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. 

Przeczytano: 670 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: