Aktualności

11 maja 2016 22:13 | Aktualności

"Pomocne MOSianki"

Dnia 16.04 wychowanki MOS-u miały okazję po raz kolejny brać udział w Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla gimnazjalistów w szkole Edukacja Lubasz w Lubaszu. Konkurs odbywał się w ramach odbywających się w tym dniu „Drzwi Otwartych” tej szkoły. W konkursie wzięło  udział 10 drużyn z różnych szkół z całego powiatu, m.in.  z  gimnazjum z Czarnkowa, z Roska, z Wronek. Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się losowanie uczestnika, który pisał test z wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, następnie trzy pozostałe uczestniczki brały udział w praktycznej części zawodów. Tu m.in. uczestnicy opatrywali rany, przeprowadzali reanimację na manekinie, układali osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej.

Po wszystkich konkurencjach ogłoszono zwycięzców oraz wręczono nagrody zwycięzcom. Mimo, że nasza reprezentacja nie zdobyła żadnego miejsca na podium, to udział w konkursie był niezmiernie ciekawym doświadczeniem dla uczestników konkursu.

Po konkursie mogliśmy zobaczyć bardzo interesujące pokazy drużyny ASG i pokazy samoobrony oraz zwiedzić szkołę i internat.

Przeczytano: 860 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: