Aktualności

11 maja 2016 22:10 | Aktualności

"ZANIM DOROSNĘ"

Dzięki możliwości współpracy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii W Białej ze Szpitalem Powiatowym im. Jana Pawła II w Trzciance przy realizacji Projektu Edukacyjno – Profilaktycznego z Zakresu Odpowiedzialnego Rodzicielstwa „Zanim Dorosnę”, po raz kolejny miało miejsce spotkanie naszych wychowanek z wykwalifikowaną położną.

Zajęcia dotyczą zagadnień związanych ze sposobami i metodami antykoncepcji, przebiegiem ciąży, pielęgnacji i opieki nad noworodkiem, dotykają sfery psychicznej i fizycznej kobiety. Pokazują również jaka jest rola mężczyzny w tym szczególnym okresie. W trakcie zajęć zostają omówione kolejne etapy rozwoju płodu w kontekście zdrowia i trybu życia matki. Duży nacisk położony jest  na zagrożenia – alkohol, papierosy, narkotyki. Na warsztatach wychowanki uświadamiają sobie, że ciąża nie jest jedynie sprawą kobiety, w cały jej przebieg powinien być włączony mężczyzna, dodatkowo zostają zapoznane z aspektami prawnymi z jakimi kontakt ma nastoletnia matka i jej dziecko.

W czasie warsztatu wykorzystane są lalki/fantomy. Dziewczęta mogą „przymierzyć” specjalną kamizelkę dzięki której mają możliwość wykonywania codziennych czynności i poczuć się jak w zaawansowanej ciąży. 

Przeczytano: 845 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: